Vanaf 16 juni 2026 kunnen nieuwe budgethouders en zorgverleners gebruik maken van het PGB Portaal. Het gaat om budgethouders en zorgverleners die werkzaam zijn voor budgethouders uit de gemeenten Gulpen-Wittem, Maastricht, Noordenveld, Sittard-Geleen, Stein, Valkenburg aan de Geul, Wijk bij Duurstede en De Fryske Marren. Deze budgethouders en zorgverleners hebben hierover een brief ontvangen.
Declareer uiterlijk 22 mei 2026
De gegevens van de budgethouders worden tussen 29 mei en 16 juni overgezet van het systeem van de SVB naar het PGB Portaal. In deze periode kunnen geen declaraties, wijzigingen of zorgovereenkomsten worden behandeld door de SVB en de zorgkantoren. Voor zorgverleners waarvoor de budgethouder declaraties indient, geldt:
- Declaraties die de SVB uiterlijk 22 mei 2026 ontvangt, behandelt zij voor de overgangsperiode.
- Declaraties die de SVB na 22 mei 2026 ontvangt, behandelt zij na 16 juni 2026.
De SVB zorgt ervoor dat maandelijkse betalingen doorgaan.
Inloggen op het PGB Portaal
Budgethouders, vertegenwoordigers en zorgverleners (geen zorginstelling of zzp’er) loggen in met DigiD. Vertegenwoordigers die namens een organisatie inloggen doen dat met eHerkenning.
Zorgverleners met een KVK-nummer (zorginstellingen en zzp’ers) gebruiken Vecozo of eHerkenning.
Meer informatie hierover vindt u in de infographic voor zorgverleners.
Let op: zorgverleners die al gebruik maken van het portaal met Vecozo, kunnen niet overstappen naar eHerkenning.